شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه عوامل موثر بر ایجاد اقساط معوق بانک قوامین استان کرمانشاه

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه:

خدماتی که بانک برای مشتریان خود انجام می دهند متعدد بوده و به گونه کلی دارای اهمیت

زیادی هستند، اما پرداخت وام به اشخاص حقیقی وحقوقی از مهمترین فعالیت های بانک به شمار می رود درحقیقت عدم توفیق بانک به اعطای وام بستگی دارد. زیرا درآمد بانک از محل وام های پرداختی به مشتریان خود غالبا به تنهایی از مجموع سایر درآمدهای آن بیشتر می باشد، اما مسئله اینجاست که تعدادی از مشتریان یا قادر به پرداخت تسهیلات دریافتی از بانک نیستند ویا تمایل به باز پرداخت آن ندارند. که این امر باعث کاهش سرمایه بانک شده و برای آن که بانک قادر به پرداخت دیون خود باشد این” کاهش سرمایه را با بهره گیری از پرداخت وام با بهره بالابه مشتریان خود جبران می کنند. که این باعث افزایش ریسک اعتباری وغیر اقتصادی شدن بانک وکاهش قدرت رقابت در مقایسه با سایر بانک ها می گردد. (.(بهمنی و غفاری ، 1389،ص163) لذا ضروری می باشد عوامل موثر بر ایجاد اقساط معوق تسهیلات پرداختی به مشتریان را شناسائی نمود و راهکار های لازم برای مقابله با این پدیده اتخاذ نمود.

 

 

(2 -2)- تاریخچـــه بانــــــــــکداری:

(2-2-1)- تاریخچه بانکداری در جهان و ایران:

(2-2-1-1)- تاریخچه بانکداری درجهان:

     در تحلیل وظایف اصلی بانک ها دراعطای اعتبار و نگهداری وجوه، در طول تاریخ، کارکرد بشر بیشتر مورد توجه بوده و مردم بیشتر تمایل داشتند که وجوه خودرا راساً نگهداری وحفظ کنند اما از طروق مختلف نیازهای

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

هدف این پژوهش دستیابی وشناسایی عوامل درون سازمانی تاثیر گذار در ایجاد اقساط معوق  تسهیلات پرداختی به مشتریان بانک قوامین استان کرمانشاه می باشد.

اهداف جزئی:

1-  شناسایی اندازه تاثیر عدم کنترل ونظارت کافی بانکی در ایجاد اقساط معوق.

2- شناسایی اندازه تاثیر عدم اخذ تضمینات وضامن معتبر در ایجاد اقساط معوق.

3- شناسایی اندازه تاثیر نرخ بالای تسهیلات پرداختی در ایجاد اقساط معوق.

که باشناخت این عوامل بانک می تواند مطالبات معوق را کنترل نماید و بستر لازم را برای افزایش نقدینگی بمنظور ارائه خدمات بیشتر به متقاضیان را فراهم نماید.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه عوامل موثر بر ایجاد اقساط معوق بانک قوامین استان کرمانشاه  با فرمت ورد

دسته‌ها: پایان نامه