پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی ریسک زنجیره تامین در صنعت لوازم خانگی استان تهران با بهره گیری از روش ترکیبی دلفی و تصمیم گیری چند معیاره

قسمتی از متن پایان نامه :

موانع و محدودیت‌های پژوهش

موانع انجام این پژوهش شامل موارد زیر می باشد:

  1. محدود کردن جامعه آماری پژوهش به صنعت لوازم‌خانگی استان تهران (شرکت‌های منتخب) که امکان تعمیم نتایج را محدود می‌سازد.
  2. در مرحله جمع­آوری اطلاعات از طریق پرسش­نامه به دلیل وجود مشغله­های کاری برای پاسخ­دهندگان، همکاری­های لازم با محقق صورت نگرفت.
  3. کمبود زمان یکی از مسائلی می باشد که در کنترل محقق نبوده و به‌عنوان یک محدودیت به‌حساب می­آید.
  4. یکی از موانع موجود، عدم وجود جایگاهی ارزشمند برای انجام تحقیقات علمی در کشور می‌باشد. به همین جهت، با محققان و پژوهشگران دانشگاهی چه درزمینه­ی ارائه اطلاعات و چه درزمینه­ی پرسشنامه همکاری لازم صورت نمی‌گیرد. در این پژوهش نیز، همچون بسیاری از تحقیقات دیگر، محقق با این مشکل مواجه بوده می باشد.

 

محدودیت‌های این پژوهش شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. محدود کردن ابزار جمع‌آوری اطلاعات به پرسشنامه و عدم بهره گیری از سایر روش‌های جمع‌آوری اطلاعات مانند نظاره، و… که می‌توانست بر بار علمی این پژوهش افزوده و اعتبار یافته‌های آن را افزایش دهد.
  2. ازآنجاکه ابزار جمع‌آوری اطلاعات، پرسشنامه می‌باشد، احتمال این هست که فرد از محتوای کلام و پرسش‌ها به جهت کل پرسش‌های پرسشنامه پی ببرد آگاهانه یا ناآگاهانه پرسش‌ها را آن‌گونه که امتیازی بالاتری دارند پاسخ دهد.

 

1-8- اختصار فصل

در این فصل، آغاز به اظهار مسئله و اهمیت و ضرورت آن پرداخته گردید. سپس اهداف و پرسش‌های پژوهش ارائه گردیدند و درنهایت نیز تعاریفی از متغیرهای پژوهش ارائه گردید. در فصل بعد، پیشینه نظری و همچنین پیشینه تجربی، چه در داخل و چه خارج از ایران مطالعه خواهد گردید و درنهایت نیز به جمع‌بندی پیشینه به‌مقصود شناسایی شباهت‌ها، تفاوت‌ها و خلأهای موجود در ادبیات پرداخته خواهد گردید.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. شناسایی عوامل ریسک زنجیره تأمین در بخش صنعت لوازم‌خانگی استان تهران
  2. رتبه‌بندی عوامل ریسک در صنعت لوازم‌خانگی استان تهران
  3. رتبه‌بندی شرکت­های تولیدکننده لوازم‌خانگی استان تهران

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : ارزیابی ریسک زنجیره تامین در صنعت لوازم خانگی استان تهران با بهره گیری از روش ترکیبی دلفی و تصمیم گیری چند معیاره  با فرمت ورد

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید