عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر اشتیاق شغلی کارکنان دانشگاه سیستان و بلوچستان

قسمتی از متن پایان نامه :

2 مزایای مسئولیت اجتماعی شرکت:

هر شرکتی که آرزوی رعایت CSR را داشته باشد بایستی تمام استانداردهای یک سازمان یادگیرنده را از خود نشان دهد. اگر چه این مسیر با سختی‌هایی همراه می باشد اما مزایای ملموس آن به زحمتش می‌ارزد. بعضی از فواید رعایت مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) شامل:

– افزایش اعتبار: مثل اینکهً دو سوم (3/2) بزرگسالان بریتانیایی نسبت به رهبران کسب و کار بی‌اعتمادند. پس هر گونه افزایش اعتبار می‌تواند به اندازه قیمت طلا ارزشمند باشد.

– رضایت کارکنان: هنگامی که ارزش‌های سازمانی منعکس کننده ارزش‌های کارکنان باشد، مطمئناً رضایت و وفاداری در بین آنان ایجاد خواهد گردید.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

– نوآوری: شواهد نشان می‌دهند که شرکت‌هایی که پاسخگو هستند خلاقیت بیشتری دارند. اگر یک شرکت بتواند فعالیت‌های مؤثری را خلق نماید که اثر مثبت بر روی جامعه و محیط داشته باشد، منافع بلندمدت قابل ملاحظه‌ای را می‌تواند کسب نماید.

– انتظار بیشتر برای جذب سرمایه: امروزه سرمایه‌گذاران به دنبال سازمان‌هایی هستند که نسبت به فعالیت‌های کسب و کار خود پاسخگو باشند. تحلیل‌گران عقیده دارند این طریقه در حال رشد می باشد زیرا که سرمایه‌گذاران به دنبال حفظ اعتبار خود هستند. پس این فشار از سوی سرمایه‌گذاران کمک می کند که سایر شرکت‌ها هم به این جرگه بپیوندند.

– مدیریت خطر: تعامل با مخاطبان گسترده‌تر که دانش را ارتقاء می‌دهند و به بهبود مدیریت خطر کمک می‌کنند.

بعلاوه تحقیقات نشان داده‌اند که ارتباط مثبتی بین عملکرد مالی خوب و سایر شاخص‌های مسئولیت شرکت (مدیریت محیطی، مسئولیت اجتماعی شرکت، پایداری و غیره) هست. (ر.ک. متیل و سینگ، 2008)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف اصلی

تعیین تاثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر اشتیاق شغلی کارکنان.

2-3-1 اهداف فرعی

  1. تعیین تأثیرتداعی مسئولیت اجتماعی شرکت بر نیرومندی کارکنان.
  2. تعیین تأثیرتداعی مسئولیت اجتماعی شرکت بر ایثار کارکنان.
  3. تعیین تأثیرتداعی مسئولیت اجتماعی شرکت بر جذب کارکنان.
  4. تعیین تأثیر مشارکت در فعالیت های مسئولیت اجتماعی شرکت بر نیرومندی کارکنان.
  5. تعیین تأثیرمشارکت در فعالیت های مسئولیت اجتماعی شرکت بر وقف کارکنان.

6. تعیین تأثیرمشارکت در فعالیت های مسئولیت اجتماعی شرکت بر جذب کارکنان.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر اشتیاق شغلی کارکنان دانشگاه سیستان و بلوچستان  با فرمت ورد

دسته‌ها: پایان نامه