عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه عوامل موثر بر ایجاد اقساط معوق بانک قوامین استان کرمانشاه

قسمتی از متن پایان نامه :

 تاریخچـــه بانــــــــــکداری:

(2-2-1)- تاریخچه بانکداری در جهان و ایران:

(2-2-1-1)- تاریخچه بانکداری درجهان:

در تحلیل وظایف اصلی بانک ها دراعطای اعتبار و نگهداری وجوه، در طول تاریخ، کارکرد بشر بیشتر مورد توجه بوده و مردم بیشتر تمایل داشتند که وجوه خودرا راساً نگهداری وحفظ کنند اما از طروق مختلف نیازهای اعتباری خود را تأمین می کردند، و در همان حال همواره سودا گرانی با سوءاستفاده از نیاز های مردم، مبادرت به اعطای وام نموده و بهره های سنگینی نیز مطالبه می کردند. تحریم مذهبی ربا در بین ادیان مختلف، نشان از آن دارد که شیوه های خصوصی ورایج تأمین اعتبار در بین مردم در طول تاریخ رواج داشته می باشد. البته ادیان توحیدی با حرام دانستن ربا، ساز و کار خاصی را جایگزین آن نکرده و به جای آن فقط قرض الحسنه را پیشنهاد کرده اند، درحالی که قرض الحسنه نیز فقط می تواند بر فرآیند یک منش ورفتار اخلاقی وانسان مدارانه باشد، زیرا که برای قرض دهنده سودی در پی ندارد. لذا در مجموع می توان ادعا نمود که ربا هیچ گاه از جوامع بشری رخت بر نبسته می باشد.”(مسعودی ،1387،ص11)

     در ارتباط با تاریخچه بانک و بانکداری گفته شده که در امپراتوری بابل، معاملات بانکی به شیوه ابتدائی آن رواج داشته وحتی در قانون حمورابی، مقرراتی برای دادن وام وقبول سپرده های تجاری ذکر گردیده و دستوراتی درمورد سرمایه گذاری آمده می باشد، به علاوه در یونان قدیم نیز معابد در کنار دیگر تجار به صرافی، اشتغال داشتند و در این راستا سپرده های مردم را گرفته و به اشخاص دیگر وام می دادند، همچنین در چین و ایران باستان نیز، روش هایی از مبادلات پولی ودادن وام وجود داشته می باشد. ( بهمند و بهمنی،1381،ص4) به مرور زمان و با پیشرفت جوامع، اشکالی از نهاد های مختلف که پاسخگوی نیاز های اعتباری مردم باشد، به وجودآمده و صرافان نیز در این بین،  همواره مقامی ممتاز داشته اند، اما نخستین موسسه مالی خصوصی بنام بانک در سال 1171میلادی به نام بانک ونیز[1] آغاز به کار نمود شکل های مختلف بانکداری با تاسیس بانک بارسلونا [2]در 401، بانک امستردام[3] در 1609 و بانک انگلستان[4] در 1694میلادی ادامه پیدا نمود، بی گمان در قرون وسطی با گسترش حیطه نفوذ کلیسا، فعالیت های بانکداری در اروپا به شدت محدود گردید. تحریم ربا در آئین مسیحیت باعث گردید تا فعالیت های بانکداری در اروپا در انحصار یهودیان قرار گیرد، اما با پایان قرون وسطی وشکل گیری رنسانس وضعیف شدن کلیسا، صنعت بانکداری در اروپا شکل گرفت.

1-venice

1-Barslona

2-Amsterdam

3-England

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

هدف این پژوهش دستیابی وشناسایی عوامل درون سازمانی تاثیر گذار در ایجاد اقساط معوق  تسهیلات پرداختی به مشتریان بانک قوامین استان کرمانشاه می باشد.

اهداف جزئی:

1-  شناسایی اندازه تاثیر عدم کنترل ونظارت کافی بانکی در ایجاد اقساط معوق.

2- شناسایی اندازه تاثیر عدم اخذ تضمینات وضامن معتبر در ایجاد اقساط معوق.

3- شناسایی اندازه تاثیر نرخ بالای تسهیلات پرداختی در ایجاد اقساط معوق.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

که باشناخت این عوامل بانک می تواند مطالبات معوق را کنترل نماید و بستر لازم را برای افزایش نقدینگی بمنظور ارائه خدمات بیشتر به متقاضیان را فراهم نماید.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه عوامل موثر بر ایجاد اقساط معوق بانک قوامین استان کرمانشاه  با فرمت ورد